Az energiaköltségek a vállalkozások kiadásainak jelentős részét teszik ki, éppen ezért vált létfontosságúvá az energetikai korszerűsítés, a megújuló energiaforrások előtérbe helyezése sok szervezetnél. Az alternatív energiaforrások legelterjedtebb formája a napenergia, ennek oka, hogy a napelemes rendszerek telepítése belátható feladat, a megtérülés pedig aránylag rövid időn belül realizálódik.
Azt gondolhatnánk, hogy ezek a támogatások csak a nagyvállalatok számára érhetők el, pályázatok segítségével azonban a kis- és középvállalkozások is labdába rúghatnak a környezetbarát energiafelhasználás területén. A napelem támogatás cégeknek kidolgozott konstrukciója segíthet az ilyen jellegű fejlesztések megvalósításában.
A környezettudatosság a vállalkozások számára egyre többet nyom a latba. A környezeti terhelés csökkentésének egy útja a megújuló energiaforrások használata. A napelemes és napkollektoros energiatermelés egyre nagyobb méreteket ölt itthon, ez is bizonyítja, hogy a technológia évről évre szélesebb körben érhető el. A KSH adatai szerint míg 2015-ben 1,0 petajoule energia termelődött ilyen módon, addig 2019-ben már 5,9 petajoule, ami csaknem hatszoros növekedés.
A pályázatok közül jelenleg a GINOP-4.1.4-19 – „Megújuló energia használatát, energiahatékonyság növelését célzó épületenergetikai fejlesztések támogatása” pályázat érhető el, mely kifejezetten az üzleti szereplők igényeire kidolgozott konstrukció.
A napelem támogatás cégeknek ideális választás abban az esetben, ha a cél: pályázati úton szert tenni az energiahatékonyságot növelő és a megújuló energia felhasználását előmozdító forrásokra. Miért szükséges erre gondot fordítani? Egy ilyen beruházás valóban nagyobb léptékű, a hosszú távú megtérülés azonban nem kétségbe vonható. Azok a vállalkozások, akik korszerű és hatékony megoldásokra törekednek, az energiafelhasználás és a környezettudatosság területén is lépéseket tesznek.
A GINOP-4.1.4-19 támogatást azok a mikro-, kis- és középvállalkozások pályázhatják meg, amelyek:
Kivétel: a Közép-Magyarországi régió területén megvalósuló projektek (Budapest és Pest megye)
Kikötés: az igénylő a projekt megvalósítás befejezésétől számítva 3 évig vállalja a projekt fenntartását
A pályázat két fő terület támogatására jött létre: a megújuló energia felhasználásának növelésére, illetve az energiahatékonyság támogatására. Előbbi a napelem és hőszivattyú rendszerekre, utóbbi pedig a hűtő-fűtő berendezések, melegvízszolgáltató rendszerek korszerűsítésére terjed ki.
A napelem pályázat keretében olyan napelemes rendszerek szerezhetők be és telepíthetők, amelyek névleges teljesítménye meghaladja a 8 kWp értéket. A napelemes rendszer a tetőn, illetve a földön kialakított tartószerkezeten helyezhető el. Amennyiben a pályázat a napelemes hálózat kiépítését célozza, nem kitétel az energiahatékonysági kategóriában előre lépés. A napelem támogatás cégeknek szóló kialakítása segítséget nyújt a környezetbarát, fenntartható működés megvalósításában, és nem utolsó sorban az energetikai költségek csökkentésében is.
A napelem telepítése mellett a megújuló energiaforrások alkalmazását előmozdító tevékenységek körébe tartozik a hőszivattyú rendszerek beszerzése és telepítése is. A hőszivattyús rendszerek alkalmazhatók fűtésre, hűtésre, melegvíztermelésre és fűtésrásegítésre is. Mivel a rendeletben (55/2016. (XII. 21.)) előírt határértékek megállapítása méréssel ellenőrzendő, így minden esetben szükséges a monitorozórendszerek kiépítése is.
A GINOP-4.1.4-19 pályázat kiterjed a fűtési, hűtési és használati melegvízrendszerek modernizálására is. Ennek keretében olyan korszerűsítések végezhetők el, amik a tűzvédelmi szabályoknak megfelelnek, illetve nem hordozzák magukban a szén-monoxid-mérgezés kockázatát.
GINOP-4.1.4-19 keretösszege 55,6 milliárd forint, melyből egy pályázó minimum 1,6 millió Ft és maximum 100 millió Ft vissza nem térítendő támogatáshoz juthat hozzá. A teljes projekt 55%-a számolható így el, előlegként pedig maximum 25 millió forint fizethető ki.
A pályázati kiírás fontos része, hogy milyen mértékben számoltathatók el a költségek. Napelemes rendszerek esetében a nettó tételek az alábbiak szerint alakulnak:
A hőszivattyúk nettó elszámolható költségei a következő képet festik:
A teljes korszerűsítési projekt végrehajtására 14 hónap áll rendelkezésre, a záró kifizetés pedig a befejezést követő 60 napban, legkésőbb 2022. december 31-ig történik meg.
Azok a vállalkozások, akik szeretnének élni a lehetőséggel, szakaszos rendszerben adhatják be pályázataikat. A következő, hatodik szakasz 2021. június 15. – június 30. között nyújtható be.
Egyedi árajánlat perceken belül? Töltse ki kalkulátorunkat!
Kérdése van? Keresse kollégáinkat!
Tavalyi fogyasztását a 2020-as évközi elszámoló számláján találja.
A fejleszteni kívánt ingatlanba 2021. augusztus 30.-i állapot szerinti tulajdonosok 2020. évi összevont átlag jövedelme meghaladja a 4.850.000 Ft.-ot?
Számítsa ki kalkulátorunk segítségével, hogy jelenlegi napelem áraink mellett, mekkora megtakarítást érhet el villanyszámlája összegében, amennyiben családi házát napenergia felhasználással bővíti.
Havi fogyasztása
Éves fogyasztása
Palatetőre nem tudunk telepítést vállalni. Amennyiben tervezi befedni vagy cserélni a tetőt, kérjük, hogy válassza ki az új tető típusát a fenti listából.
Kérjük állítsa be, hogy házának legnagyobb tető felülete milyen égtáj felé néz
A rendszer méretét nagymértékben határozza meg a dőlésszög.
A kék gomb segítségével állítsa be a tető dőlését
Most már minden adat rendelkezésre áll, hogy szakértő kollégáink ki tudják számolni Önnek, hogy mekkora napelemes rendszerre van szüksége a NULLA FORINTOS VILLANYSZÁMLÁHOZ.
Kérem adja meg az elérhetőségeit, hogy elküldhessük ajánlatunkat.
Ajánlatkérését rendszerünk rögzítette, melyről visszaigazoló emailt küldtünk az Ön email címére.
Sky System
Sütihasználati tájékoztató