De soha nem lehetetlen…mondanánk, ha mindenáron folytatni szeretnénk a címsort. Bár nem minden felület alkalmas napelemes rendszer telepítésére, az viszont nagy biztonsággal kijelenthető, hogy szinte nincs olyan háztartás, amely ne rendelkezne legalább egy olyannal, ahol megoldható a telepítés. A rögzítés módjában természetesen nagy eltérések mutatkoznak a kellő stabilitás és a maximális hatásfok jegyében.
Ha a tető tájolása ideális, azaz nem északi, dőlésszöge 30 és 40 fok közé tehető, héjazása megfelelő, szerkezete erős és számottevően semmi sem árnyékolja be, akkor a napelemes rendszer telepítésének ötlete igazán szerencsés csillagzat alatt született. Az elképzelések és a lehetőségek papírforma szerinti találkozásának lehetünk szemtanúi. Természetesen a kevésbé kedvező esetekre is van hatékony megoldás, erről a későbbiekben ejtünk szót. Lássuk hát a létező legideálisabb esetet.
Cserepes tetőn való napelem rögzítés esetén a napelemeket tartó síneket rozsdamentes acél vagy alumínium ötvözetű kampókkal stabilizálják. A kampókat minden esetben a kellő stabilitással és teherbírással rendelkező szarufához erősítik. Ezért felszereléskor csupán azokat a cserepeket kell elmozdítani a helyükről, amelyek a szarufák fölé esnek. Az érintett cserepek alsó vagy felső pereméből kivágott, 4-5 cm széles sáv biztosítja a megfelelő felfekvést, így garantáltan nem sérül a tető vízzáró képessége.
Lapostető esetén a tető teherbírása határozza meg a rögzítés módját. A megfelelő dőlésszög és tájolás kialakítása érdekében egy speciális állványzatot kell felállítani. Erre kerül majd a paneleket tartó sínszerkezet. Ha a tető statikája megfelelő, akkor beton súlyozással rögzíthető az alumínium vagy UV-álló műanyag hordozó szerkezet. Kisebb teherbírású tető esetén az aerodinamikus kialakítású rögzítés a preferált.
A lapostető speciális körülményeket teremt, mivel jóval kevésbé szélvédett, mint egy hagyományos ferdetető. Ezért feltétlenül gondoskodni kell a panelek megfelelő rögzítéséről. Ellenkező esetben a szél alulról belekaphat a panelekbe meg-megemelve őket. Ez pedig károsítja a cellákat: mikrorepedésekhez és a panelek teljesítménycsökkenéséhez vezet.
A talajra szerelt napelemes rendszer esetében beton alapra lerakott, illetve fúrt és levert fémcölöpös megoldás is alkalmazható. A munkálatok megkezdését komoly vizsgálatok előzik meg, amely során a talaj szerkezetét és az egyes környezeti hatásokat egyaránt górcső alá veszik.
Jól látható tehát, hogy a technológia rohamos fejlődésének köszönhetően kellő körültekintés mellett ma már szinte bármilyen körülmények között kialakítható biztonságosan és stabilan rögzíthető fotovoltaikus rendszer.
Tavalyi fogyasztását a 2020-as évközi elszámoló számláján találja.
A fejleszteni kívánt ingatlanba 2021. augusztus 30.-i állapot szerinti tulajdonosok 2020. évi összevont átlag jövedelme meghaladja a 4.850.000 Ft.-ot?
Számítsa ki kalkulátorunk segítségével, hogy jelenlegi napelem áraink mellett, mekkora megtakarítást érhet el villanyszámlája összegében, amennyiben családi házát napenergia felhasználással bővíti.
Havi fogyasztása
Éves fogyasztása
Palatetőre nem tudunk telepítést vállalni. Amennyiben tervezi befedni vagy cserélni a tetőt, kérjük, hogy válassza ki az új tető típusát a fenti listából.
Kérjük állítsa be, hogy házának legnagyobb tető felülete milyen égtáj felé néz
A rendszer méretét nagymértékben határozza meg a dőlésszög.
A kék gomb segítségével állítsa be a tető dőlését
Most már minden adat rendelkezésre áll, hogy szakértő kollégáink ki tudják számolni Önnek, hogy mekkora napelemes rendszerre van szüksége a NULLA FORINTOS VILLANYSZÁMLÁHOZ.
Kérem adja meg az elérhetőségeit, hogy elküldhessük ajánlatunkat.
Ajánlatkérését rendszerünk rögzítette, melyről visszaigazoló emailt küldtünk az Ön email címére.
Sky System
Sütihasználati tájékoztató